Albim CUP

TOURNAMENT INFO

ENG:
ALBIM CUP is a youth football tournament which takes place in Usti nad Labem and surrounds with long time tradition. The history of the tournament dates back to 2009, but the tournament was nowhere near of such proportions like nowadays. Our tournament has changed many names according to main sponsors. First major and international version of the tournament was in 2015. The tournament took place on freshly renovated City stadium in Usti nad Labem and it was the first time when youth team of Liverpool FC came to Czech republic. It begans to be pleasuring tradition to welcome high class academies in Usti nad Labem. In addition to Liverpool, we hosted teams Glasgow Rangers, Wolverhampton Wanderers, West Bromwich Albion, Hertha Berlin in following editions of the tournament. From year 2015 was tournament renamed to ALBIM CUP and organised for category U16 every year. Today´s name "ALBIM CUP" comes from latin translation of river flowing through city of Usti nad Labem - Elbe (Albis). You can see all participants and winners in the section "HISTORY OF THE TOURNAMENT".

CZ:
Fotbalový turnaj ALBIM CUP je mládežnickým fotbalovým turnajem pravidelně konaným v Ústí nad Labem s dlouholetou tradicí. Začátky projektu tohoto projektu se datuje do léta 2009, avšak turnaj zdaleka nebyl takových rozměrů, jako je v současnosti. Jednalo se o turnaj, kde se každé léto (venku) a zimu (v hale) představovala česká špička v čele s pražskými "S". Turnaj za dobu své historie vystřídal mnoho názvů, dle firem, které jej sponzorovali. Historickým milníkem turnaje je pak podzim 2015, kdy se poprvé uskutečnil turnaj většího rozměru a hlavně mezinárodně obsazený. V roce 2015 se turnaj ročníku 2000 konal na hlavní ploše nově zrekonstruovaného Městského stadionu v Ústí nad Labem a vůbec poprvé se na území České republiky představila akademie jednoho z nejslavnějších klubů světa - Liverpoolu FC. Po turnaji v roce 2015 se rovněž rozhodlo, že každý rok bude uspořádán pro kategorii U16 a také pod novým a neměnným názvem - ALBIM CUP (Albim - latinsky řeka Labe). V záložce "HISTORIE TURNAJE" na tomto webu se můžete podívat na přehled všech vítězů turnaje a také na přehled některých slavných hráčů, kteří se na turnaji představili v minulosti.

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.
Fotbalová asociace České republiky
Nadační fond Severočeská voda
Ústecký kraj Město Ústí nad Labem Hotel a restaurant Větruše RD Catering Select JOMA Bílinská kyselka ELPRA UL LACASPORT Česká pojišťovna SENEKA Viererkette - gemeinsam stark

Počet návštěv: 147339
Posledních 30 dnů: 1719 | Posledních 7 dnů: 445 | Poslední den: 17

© 2024 Albim CUP | Všechna práva vyhrazena | o.klic@fkusti.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne